CO TO JEST NATUROTERAPIA

Naturoterapia czyli co?

Określenie „naturopatia” pochodzi z języka greckiego, oznacza „choroba natury”. Obecnie naturoterapia stanowi część medycyny komplementarnej i alternatywnej (ang. complementary and alternative medicine, CAM) i jest powszechnie praktykowana w wielu krajach na całym świecie.

Naturoterapię charakteryzuje holistyczny sposób podejścia do zdrowia człowieka, klienta.
Naturoterapia - to człowiek jako całość !

Naturoterapia skupia się przede wszystkim na stopniowym przywróceniu ogólnego zdrowia w sposób zupełnie naturalny i przy użyciu zupełnie naturalnych środków. Nie oznacza to, że podczas diagnozowania chorób naturopata nie korzysta z dobrodziejstw nowoczesnych metod i nie wykorzystuje specjalistycznej aparatury np. biorezonans elektromagnetyczny, który pomaga mu w diagnozie, ale leczenie odbywa się praktycznie w 100% środkami naturalnymi.

W zakres naturoterapii wchodzą również m.in. medycyna chińska i akupunktura, refleksoterapia, medycyna ajurwedyjska, hirudoterapia (pijawki lekarskie), suplementy, zioła, homeopatia, światło, dźwięk, aromaterapia, wodolecznictwo, psychologia, masaż zdrowotny, terapie manualne itd. Jest to szeroka wiedza, ale tylko dzięki takiej można leczyć całościowo.

Naturoterapia to odpowiednie komponowanie naturalnych składników roślinnych ze sobą tak, aby oddziaływały w określony sposób. Wykorzystywane są zarówno zioła, jak i olejki eteryczne. Szczególne właściwości niektórych roślin pozwalają na komponowanie mieszanek o właściwościach bakteriobójczych, wyciszających, przeciwbólowych czy wzmacniających.

Kolejnym aspektem, na który kładziony jest nacisk w naturoterapii jest psychologia. Jest ona podwaliną wielu schorzeń i przyczyną wielu fizycznych dolegliwości. Praca natropaty jest wiec również pracą terapeutyczną.

Aby możliwe było wyeliminowanie konkretnych schorzeń, niezbędne jest dojście do ich źródła poprzez przeanalizowanie wszystkich możliwych czynników, także tych pośrednich, pozornie niezwiązanych.

Moc natury
Siły witalne organizmu, wspomagane przez środki pochodzenia naturalnego, to najwięksi sprzymierzeńcy człowieka w przypadku dolegliwości organizmu.

Szeroki wachlarz możliwości
Naturoterapia określa w zasadzie wszystko co pomaga w przywróceniu właściwego zdrowia w sposób naturalny.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania, zawód naturopaty, jest wpisany do Polskiej Klasyfikacji Zawodów i Specjalności pod numerem: 323009.

Naturopata zgodnie z opisem zawodu stosuje niekonwencjonalne naturalne metody terapii takie jak: ziołolecznictwo, arteterapię (leczenie przez sztukę), diety, akupunkturę, akupresurę, terapie manualne, masaże zdrowotne, hydroterapię (wodolecznictwo), irydologię (analiza tęczówki oka), i inne. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny udziela informacji dotyczących higieny życia, zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, poprawia jakość życia klientów i promuje zdrowy styl życia.
Link do strony na facebook:
https://www.facebook.com/Naturo-Terapia-masa%C5%BCe-i-zabiegi-110985204795814/?ref=page_internal
Link do instagrama:
https://www.instagram.com/naturoterapia.1/