TRANSBUKALNY masaż twarzy

Absolutna nowość!
Nowe spojrzenie na modelowanie twarzy w naturalny sposób. Masaż transbukalny oraz lifting czoła i powiek metodą pomysłodawcy tego narzędzia, światowej sławy dr. Serge'ya Shchurevica.

Masaż transbukalny jest dość intymnym masażem, ale żaden inny nie jest w stanie zapracować z tkankami i mięśniami tak głęboko. Wymaga przełamania pewnej blokady, strefy intymności, bo twarz masowana jest od wewnątrz jamy ustnej, ale dzięki temu możemy cieszyć się ze swojej buzi, która nie ulega tak mocnym zmianom, jak podczas zabiegów medycyny estetycznej. Musimy wybrać, na czym nam bardziej zależy. Czy chcemy zmiany na szybko, czy damy sobie czas na systematyczność, dobre rytuały i zachowamy własną twarz”

Masaż transbukalny jest to naturalny masaż modelujący mięśnie naszej twarzy. Nazwa pochodzi od łacińskich słów
trans – przez (łac.),
buccalis – policzki (łac.).
Zabieg polega na obustronnym masowaniu mięśni tworzących strefy policzków oraz okolice nosa i warg. A transbukkalny, bo terapeuta masuje twarz od strony jamy ustnej.

Idea takiej terapii twarzy narodziła się około 20 lat temu we Francji wśród lekarzy i rehabilitantów stomatologicznych. Opracowano kilka technik masażu bukkalnego, które miały na celu rozładowanie napięć mięśni twarzy, aby pomagać przy niedowładach, przykurczach, szczękościsku. Swoją wersję tego masażu stworzył rosyjski doktor Sergey Shchurevich, specjalista technik manualnych. Zaczęło się od tego, że jedna z jego klientek, po przebytym wylewie, miała porażenie nerwu twarzowego. Doktor Shchurevich przeprowadził u niej serię takich masaży. Zauważył, że po ich zakończeniu nie tylko udało mu się zniwelować problem porażenia nerwu twarzowego, ale bardzo poprawił się owal i elastyczność najgłębszych włókien mięśniowych.

  • Kiedy stosujemy masaż transbukkalny w celach kosmetyczno-estetycznych, można osiągnąć bardzo spektakularne efekty. Żaden inny masaż powierzchowny nie jest w stanie zapracować tak głęboko z tkankami i mięśniami i uwolnić od napięć. Już po pierwszym widoczna jest poprawa owalu twarzy, lifting środkowej i dolnej części, spłycanie zmarszczek wokół ust i bruzd nosowo-wargowych. Po dłuższym stosowaniu poprawia się struktura skóry, cała twarz staje się gładka i napięta.
  • Jeśli zaś stosuje się masaż w celach terapeutycznych poprawia się asymetrię twarzy, na przykład u osób po przebytych wylewach. Znajduje też zastosowanie w przypadku przewlekłego obrzęku limfatycznego, ponieważ powoduje drenaż i likwiduje limfatyczne zastoje. Pomaga również przy problemach stomatologicznych: po operacjach, po długotrwałym noszeniu aparatów ortodontycznych, przy bruksizmie (zgrzytanie i zaciskanie zębów), pozwala zniwelować dolegliwości i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie.
Masuję także buzie nastolatków i osób w każdym wieku, którzy mają problemy z zagryzaniem/zgrzytaniem zębów, szczękościskiem. W takich wypadkach już jednorazowy zabieg dobrze rozluźnia mięśnie naszej twarzy.

Coraz częściej kobiety, ale i mężczyźni chętniej korzystają z zabiegów manualnych i doceniają ich skuteczność. Dzięki tym technikom możemy się cieszyć ze swojej twarzy, która nie ulega tak mocnym zmianom, jak podczas zabiegów medycyny estetycznej. Zachowujemy swoją mimikę, cera jest rozświetlona, napięta, ale i nasza głowa odpoczywa. Czujemy, że zrobiliśmy coś dla siebie, a tego raczej nie daje nam medycyna estetyczna. Wkłucie igieł z różnymi odżywczymi substancjami jest zawsze bardziej bolesne, nasze ciało spina się. Pozostają drobne krwiaki, wybroczony, a w technikach manualnych tego nie ma. Musimy zatem wybrać, na czym nam bardziej zależy. Czy chcemy zmiany na szybko, czy damy sobie wytchnienie, czas na systematyczność, dobre rytuały i zachowamy własną twarz.

Można też zdecydować się na niego okazjonalne, przed jakimś występem, uroczystością. Efekt utrzymuje się kilka dni, trzeba jednak pamiętać o piciu dużej ilości wody.

Wyjątkowe korzyści przynosi wykonywany w serii w połączeniu z masażem Kobido.

Masaż TRANSBUKALNY twarzy
  • 30 minut - 65 zł
  • 60 minut - 130 zł
  • 90 minut - 170 zł

Istnieje możliwość dołożenia dodatkowo do masaży:
  • maski algowej w cenie 30 zł
  • oczyszczanie peelingiem kawitacyjnym w cenie 30 zł

Przy zakupie 5 zabiegów w pakiecie dodatkowy rabat 10 %

Link do strony na facebook:
https://www.facebook.com/Naturo-Terapia-masa%C5%BCe-i-zabiegi-110985204795814/?ref=page_internal
Link do instagrama:
https://www.instagram.com/naturoterapia.1/