Refleksologia stóp


Refleksoterapia – masaż stóp, który wpływa na całe ciało. 
Korzystny wpływ masażu stóp na resztę ciała zaobserwowali już starożytni Egipcjanie i Chińczycy. Obecnie refleksoterapia jest powszechnie znanym i stosowanym masażem.

Na czym polega refleksoterapia?
Refleksoterapia stóp to rodzaj masażu zdrowotnego, leczniczego, polegający na uciskaniu i stymulowaniu receptorów znajdujących się na stopach odpowiadających poszczególnym narządom i układom ciała, np. jeśli mamy problem z nerkami, to masowany jest środek śródstopia. Właśnie tam znajduje się obszar nerek.

Refleksoterapia pojmuje człowieka w sposób całościowy. Wpływa na zdrowie ciała, umysłu i ducha. Refleksolog rozważa zaistniałe zaburzenia w kontekście całego organizmu, a nie koncentruje się tylko na wybranym narządzie, który daje dolegliwości. Wprowadza organizm klienta w stan równowagi (homeostazy). Podczas zabiegu stymulowane są siły samoregulacji, samo regeneracji i tym samym przywracane jest zdrowie.

Refleksologia może być stosowana w każdym wieku. Wiele korzyści przynosi ludziom starszym, zwłaszcza cierpiącym na bóle reumatyczne. Jest rewelacyjną metodą terapii dla ludzi młodych, którzy próbując sprostać wyzwaniom współczesnej cywilizacji cierpią stres, depresje i inne problemy zdrowotne.

Refleksoterapia jest dla każdego, kto chce pozostać zdrowy, przeciwdziała wielu chorobom, rozlicza się ze starymi jednostkami chorobowymi, ale też można ją stosować przy pierwszych oznakach problemów, nie dopuszczając ich do rozwoju.

Celem refleksoterapeuty jest takie oddziaływanie na klienta, by odzyskał on fizjologiczny stan równowagi, a co za tym idzie – zdrowie. Wszelkie procesy zdrowotne są dziełem samego organizmu. Terapeuta pomaga mu naturalnie i prawidłowo funkcjonować, uaktywniając i stymulując je do działania. Refleksolog nie wyodrębnia choroby i nie leczy jej objawowo. Nie skupia się też na stwarzającym problem narządzie czy układzie, ale rozważa zaistniałą dolegliwość w kontekście całego organizmu. Terapia uciskowa punktów refleksologicznych stóp powoduje reakcje fizjologiczne, które stymulują potencjał samo uzdrawiania organizmu.

W celu osiągnięcia korzystnych efektów należy wykonać serię 10-15 zabiegów ok. 2 razy w tygodniu. Następnie warto wykonywać zabiegi podtrzymujące raz w miesiącu.
Jednak rozłożenie w dłuższym czasie, ale systematycznie przynosi również korzystne efekty terapeutyczne i zdrowotne. zależy
Częstotliwość zabiegów zależy z jakim problemem do mnie przyjdziesz i jego stopniem zaawansowania oraz czy przychodzisz na masaż zdrowotnie czy bardziej relaksacyjnie.

Jest to masaż dla każdego, młodszych i starszych, dla kobiet w ciąży, dzieci, kobiet i mężczyzn, pomocny w wielu dolegliwościach zdrowotnych :)

Kiedy warto udać się na zabieg refleksoterapii?
Jeśli potrzebujesz odprężenia, relaksu, chcesz poprawić swoje samopoczucie, a przy tym zdrowotnie zadziałać na swój organizm skorzystaj z zabiegu. Szczególnie warto, jeśli:
 • cierpisz na depresje, 
 • prowadzisz stresujący tryb życia,
 •  cierpisz na migreny,
 • masz problemy z krążeniem,
 • masz problemy z ciśnieniem,
 •  masz trudności w zajściem w ciążę,
 • dotyczą Cię choroby układu pokarmowego,
 • borykasz się z alergiami
 • dotyczą Cię inne schorzenia związane z zaburzeniem homeostazy organizmu.

Kiedy nie wolno wykonywać zabiegu refleksoterapii?
Jest kilka przeciwwskazań do specjalistycznego masażu stóp.
Nie korzystaj z zabiegu, jeśli: 
 • jesteś w pierwszym trymestrze ciąży lub ciąża jest zagrożona,
 • cierpisz na ciężkie choroby zakaźne np. gruźlicę,
 • masz ostre zapalenie wątroby,
 • masz wysoką gorączkę,
 • cierpisz na obrzęk serca, rozedmę płuc,
 • masz otwarte rany na stopach, czynne zapalenia, owrzodzenia, żylaki,
 • masz grzybicę stóp,
 • jesteś przed lub po przeszczepach narządów, bezpośrednio po zabiegach chirurgicznych.

CENA I CZAS REFLEKSOTERAPII:
60 minut - 100 zł
90 minut - 140 zł

5 zabiegów- rabat 5%
10 zabiegów - rabat 10%
15 zabiegów - rabat 15%

Można skorzystać z okresu rabatu i np. kupić ten masaż na prezent urodzinowy czy inną okazję :) w specjalnej cenie.
Rabaty nie łączą się.

Link do strony na facebook:
https://www.facebook.com/Naturo-Terapia-masa%C5%BCe-i-zabiegi-110985204795814/?ref=page_internal
Link do instagrama:
https://www.instagram.com/naturoterapia.1/