MASAŻE

Masaż wpływa korzystnie na cały organizm. Przyśpiesza krążenie krwi, przeciwdziała zakrzepom, zwiększa tempo przemiany materii, wspomaga dotlenienie tkanek. Korzystnie działa również na mięśnie – poprawia ich elastyczność, stanowi dobre przygotowanie do wysiłku i pomaga zapobiec kontuzjom.

Co daje masaż calego ciała? Masaż rozluźnia przepracowane mięśnie, poprawia krążenie w stawach i zwiększa elastyczność. 8. Poprawia poziom energii. Masaż zmniejsza zmęczenie i zwiększa poziom energii poprzez: przyspieszenie procesu regeneracji, uśmierzenie bólu, złagodzenie stresu i niepokoju oraz poprawę snu.

Dlaczego masaż? Relaksuje, odpręża, redukuje stres, poprawia samopoczucie. Masaż pełni też rolę rehabilitacyjną i leczniczą. Jeśli odczuwasz ból w obrębie kręgosłupa czy ból głowy, mięśnie są zesztywniałe, pojawiają się ograniczenia ruchu warto udać się na masaż leczniczy kręgosłupa.

Czy warto chodzic na masaż? Warto skorzystać z masażu ponieważ pozytywnie wpływa na elastyczność skóry, zmniejsza napięcie mięśniowe i likwiduje zrosty, przez co poprawia zakres ruchomości w stawach. Ponadto pobudza organizm do zwiększonej produkcji endorfin, które działają przeciwbólowo i rozluźniająco.

Jak się czuje po masażu? pod wpływem masażu skóra jest bardziej uelastyczniona, dotleniona i odżywiona. wzmaga produkcję serotoniny i dopaminy odpowiedzialnych za dobre samopoczucie i nastrój. Od masażu nasze ciało czuje się zrelaksowane i odprężone. Podobnie działa seks.
Link do strony na facebook:
https://www.facebook.com/Naturo-Terapia-masa%C5%BCe-i-zabiegi-110985204795814/?ref=page_internal
Link do instagrama:
https://www.instagram.com/naturoterapia.1/