CERRADA masaż otulający

Jednym z rodzajów masażu szalem, reboza, jest Cerrada. Słowo to oznacza “zamknięta”
Można też usłyszeć o nim: masaż zamykający, zamykanie kości (closing bones), otulanie
Wykonują go kobiety kobiecie, po zakończonym połogu, aby w symboliczny i przyjemny dla niej sposób „zamknąć” jej ciało, które otworzyło się na wychodzące z niej życie
Leżącej wygodnie kobiecie otula się po kolei i ściska siedem części ciała – później odpoczywa w kokonie, by na koniec zostać z niego rozwinięta.
Cerradę – otulanie można zrobić na każdym etapie życia dorosłej kobiety (poza ciążą i w trakcie trwania połogu oraz na innych etapach jej życia).

Moja opinia o Cerrada: coś pięknego i niesamowitego, wyzwala takie emocje od środka, że naprawdę trudno to opisać słowami. Choć cała cerrada trwa ok 3 godzin ( składa się na to kąpiel w ziołach, masaż Cerrada i drobny posiłek dodający energii: bakalie, orzechy i cieplutka herbata), a my na kursie przeżyliśmy jakby samo centrum tj. otulenie, to po odwinięciu nas z tych szali, każda z nas płakała. To niesamowite uczucie, które trudno opisać słowami. Uważam, że każda, dosłownie każda kobieta powinna ten masaż przeżyć, doświadczyć. Nie trzeba być po ciąży żeby móc doświadczyć tego wspaniałego masażu, można wykonywać go na różnym etapie życia kobiety. Uważam że to najpiękniejszy prezent, jaki kobieta kobiecie może dać i nie tylko.

  • Dla matek w połogu, zabieg zwany CERRADA czyli zamykający, otulający masaż chustą
  • Ten zabieg wykonuje się około sześciu tygodni po porodzie. Symbolicznie ma „zamknąć” ciało kobiety, które „otworzyło” się podczas porodu
  • To bardzo przyjemne i głęboko poruszające doznanie
  • Zabieg zgodnie z tradycją mogą wykonać tylko kobiety
  • Polega on na ściskaniu w odpowiedniej kolejności części ciała, przy dzwiękach muzyki i aromaterapii.

Czas trwania: ok 2,5 godziny do 3 godzin
Cena:

http://naturo-terapia.pl/1_44_cerrada-masaz-otulajacy.html
Link do strony na facebook:
https://www.facebook.com/Naturo-Terapia-masa%C5%BCe-i-zabiegi-110985204795814/?ref=page_internal
Link do instagrama:
https://www.instagram.com/naturoterapia.1/